Na czym polega zabieg?
Osoby aktywne seksualnie borykają się czasami z problemem dotyczącym drobnoustrojów przenoszonych drogą płciową. Kłykciny kończyste to jedno z takich schorzeń spowodowane przez brodawczaka ludzkiego HPV. Występują zarówno w okolicach intymnych kobiet, jak i mężczyzn. Istnieje wiele różnych metod leczenia, które dobierane są w zależności od stopnia zaawansowania zmian m.in. laser, kriochirurgia czy elektrochirurgia.

Wskazania do zabiegu

  • wszelkie objawy, które mogą wskazywać na występowanie kłykcin kończystych

Jak się przygotować?
Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ginekologiczna a czasami wykonanie odpowiednich badań takich jak dermatoskopia lub pobranie wycinków.

Przebieg zabiegu
Pierwszym etapem leczenia w przypadku niewielkich zmian może być leczenie farmakologiczne. Jeśli dzięki farmakoterapii nie uzyskujemy odpowiedniego efektu lub zmiany są zbyt rozległe, możemy zastosować krioterapię polegającą na zamrażaniu zmian. Po podaniu znieczulenia do brodawki przykłada się specjalną sondę i w wyniku zamrożenia zmiana ulega zniszczeniu i obumiera. Innym sposobem leczenia jest wykorzystanie lasera. Lekarz kieruje wiązkę światła na zmianę w postaci brodawki, która ulega odparowaniu i koagulacji. To precyzyjna metoda, która umożliwia usunięcie nawet najmniejszych kłykcin. Zaletą lasera jest natychmiastowy efekt.

Oczekiwane efekty 

  • skuteczne i trwałe usunięcie brodawek, kłykcin 

Przeciwwskazania

  • stany zapalne
  • aktywna choroba skóry w okolicy zmian

Czas trwania
Najczęściej od kilku do 30 minut.

Koszt zabiegu
Wszystkie ceny znajdują się w zakładce CENNIK